Wytrzymałe jak skała...

Naturalny kamień jest wdzięcznym surowcem rzeźbiarskim, szczególnie jeśli chodzi o skały osadowe takie jak wapień. CHESNEY'S, marka luksusowych kominków z kamienia z asortymentu KODO Kozłowski & Domiński, kładzie nacisk na najwyższą jakość surowców stosowanych do produkcji ręcznie rzeźbionych kominkowych profili.

Ekskluzywne kominki z kamienia

Wszelkie gatunki stosowanego przez CHESNEY'S wapienia pochodzą z włoskich, tureckich lub brytyjskich kopalni. Występują w średniej lub większej wielkości blokach, a ze względu na dużą podatność na obróbkę, są znakomite do profilowania oraz rzeźbienia. Dzięki temu, ornamentalne, zdobione kominki z kamienia stanowią niebanalną, ekskluzywną ozdobę wnętrz.

W kontekście kominków z kamienia, na szczególną uwagę zasługują produkty CHESNEY'S z kolekcji The Stone oraz The Heritage.

Ręcznie rzeźbione frezy kominków są bogate w detale, a każdy z profili znakomicie prezentuje się jako centralny element salonowej aranżacji architektonicznej. Biel, kremowy, złotawy czy odcienie szarości, a nawet czerń - to główne barwy majestatycznych kominków z kamienia wapiennego - jeśli zajrzymy do galerii zdjęć realizacji KODO Kozłowski & Domiński, przekonamy się, że ekskluzywne kominki z kamienia są szczególnie popularne wśród naszych rodzimych odbiorców. Na szczególną uwagę zasługuje łatwa w profilowaniu skała o nazwie Etruscan Gold - Złoto Etrusków, nietypowy kamień koralowy, w którym malowniczo prezentują się misternie wykonane detale.

Skałę wapienną, jako surowiec rzeźbiarski, znamionuje wysoka trwałość, jak i duża plastyczność, co pozwoli na odtworzenie majestatu dowolnego stylu architektonicznego, który lubował się w rzeźbionych wapieniach. Stylizacje z panoramy ofert CHESNEY'S to przede wszystkim renesans czy klasycyzm, jednak wprawne oko znawcy wypatrzy subtelne nawiązania do starożytnych budowli rzymskich czy stylu gotyckiego. Ten ostatni przykład jest doskonale widoczny w modelu The Greenwich z kolekcji CHESNEY'S The Heritage.

Na uwagę zasługuje także autorska kolekcja kominków projektantki Jane Churchill, a w szczególności model The Coral z motywem rzeźbionych raf koralowych. Surowiec, jakim jest włoski wapień Bianco Avorio o chropowatej, porowatej powierzchni, zapewnia niesamowity efekt końcowy oraz daje widzowi wrażenie rzeczywistego obcowania z podwodną rafą koralową.

Ogromną zaletą kominków z asortymentu KODO Kozłowski & Domiński jest duża dowolność doboru akcesoriów takich jak kosze, ruszty czy paleniska, a także rozmaite ozdoby, a nawet doskonale wpasowujące się w konwencję kominków CHESNEY'S ceglane, kamienne bądź metalowe panele wewnętrzne. W Internecie, na naszej firmowej witrynie ekskluzywnekominki.pl, udostępniamy pełen katalog kominków oraz akcesoriów CHESNEY'S wraz z cennikiem, do którego należy doliczyć koszty transportu profili kominkowych z Wielkiej Brytanii. Kominki z kamienia CHESNEY'S to niedościgniony wzorzec kunsztu rzeźbiarskiego rzemiosła. Można je zobaczyć na żywo w salonie - showroomie KODO Kozłowski&Domiński na warszawskim Targówku, w Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA. Serdecznie zapraszamy.

KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl