Wbrew tradycji

Kominki spełniają kilka ciekawych funkcji dlatego wiele osób zafundowało sobie lub planuje zakupić tego typu urządzenie. Korzyści jest naprawdę wiele. Kominek to fantastyczna ozdoba, dodaje uroku, splendoru, uważany jest za produkt, z którego korzystają tylko wybrani. Dzieje się tak dlatego, iż na kominek nie można pozwolić sobie w warunkach blokowych, jedynie właściciele domów jednorodzinnych, willi, działek czy dużych pomieszczeń firmowych mogą zafundować sobie tego typu ozdobę.

Kominek to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Blask ogniska daje niepowtarzalną atmosferę, ogrzewa i rozjaśnia pomieszczenie. Na www.ekskluzywnekominki.pl można wybrać kilka ciekawych rodzajów kominków. Do niezwykle urokliwych, a przede wszystkim nie wymagających bardzo skomplikowanego montażu i prac budowlanych należą kominki wolnostojące. To właśnie do nich bardzo dawno temu przywarło określenie "koza", które funkcjonuje w potocznym obiegu do dziś.

Ciekawe propozycje dla miłośników wnętrz, w których mogą królować kominki, ma angielska firma Chesney's, która posiada w Polsce swoje autoryzowane przedstawicielstwo. Brytyjczycy rodem z chłodnych i deszczowych Wysp opanowali sztukę konstruowania i budowy kominków do perfekcji, dlatego warto z tej wiedzy i doświadczenia korzystać, również w naszych rodzimych warunkach.

Na www.ekskluzywnekominki.pl znajdują się informacje i zdjęcia wielu wersji kominków, a spośród tych bardzo podobnych klient znajdzie różne wersje kolorystyczne, tak aby każdy zainteresowany znalazł produkt, który spełni jego wymogi, będzie idealnym uzupełnieniem salonu lub innego wnętrza.

Przegląd kominków wolnostojących


Kominki wolnostojące z kolekcji The Stove to połączenie nowoczesnego wyglądu z dawną elegancją i klasycznym stylem.

Kominek The Shoreditch to na przykład bardzo prosta, modernistyczna konstrukcja. Żeliwne, masywne ścianki zapewniają bezpieczeństwo, a sam model mimo wszystko nie traci nic ze swojego lekkiego wyglądu. Kominek wyposażony jest w szybę żaroodporną. Urządzenie posiada wygodną rączkę do otwierania drzwiczek, dzięki czemu użytkownik nie ma możliwości poparzenia się. Kominek opala się wkładem drewnianym lub węglowym.


Kolejny przykład przedstawiający linię kominków The Stove to The Belgravia. Kominek na pierwszy rzut oka przypomina elegancki komponent kredensu. Jego wygląd uświetni każde pomieszczenie urządzone ze smakiem i pomysłem.

Niewielki kominek na wkład drewniany lub węglowy nie zajmuje wiele miejsca, można go postawić w specjalnie przygotowanej wnęce lub na przykład w samym centrum pomieszczenia. Warto zamontować w bliskim sąsiedztwie kominka, a w szczególności pod nim, specjalną matę ochronną, tak aby drobiny rozżarzonego węgla lub drewna nie stały się groźnym elementem, a także aby popiół, który dostanie się w bliskie sąsiedztwo kominka nie zabrudził podłogi.Wartym uwagi kominkiem wolnostojącym jest na pewno The Shoreditch LS.

Kominek dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, zapewnia dostarczanie ciepła, jest przy tym wspaniałą ozdobą salonu. Wkład węglowy lub drzewny umieszcza się równomiernie w specjalnie przygotowanej do tego rynnie. Dodatkowym atutem tego modelu jest pojemnik ze szklaną szybą. Cześć grzewcza stoi na pojemniku, w którym można umieszczać drewno na zapas. Tego typu dodatek jest bardzo praktyczny, a także wpływa na piękny wygląd kominka.

Kominki wolnostojące to niedrogi pomysł na wprowadzenie do salonu niepowtarzalnego, przytulnego klimatu. Ciepło kominka i jego wygląd sprawią, iż ten element domu stanie się prawdziwą ozdobą i miejscem spotkań całej rodziny.

KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl