Nowoczesne spojrzenie na kominek narożny

Współcześnie ilość rodzajów i modeli kominków dostępnych na rynku może przyprawiać potencjalnych kupujących o istny zawrót głowy. Produkt idealny dla siebie ma szansę odnaleźć każdy z nas, zarówno ten z zamiłowaniem do tradycji, jak i ten, który ceni sobie nowinki technologiczne i niebanalne połączenia designu z funkcjonalnością. Warto zwrócić swoją uwagę w stronę kominków narożnych, które efektownie łączą w sobie element klasyki z odrobiną nowoczesności.

 

Kominki narożne wbrew pozorom wcale nie są tak trudne do zrobienia.

Cała ich tajemnica polega na tym, że w miejsce całościowej ściany bocznej wstawiany jest kawałek szyby, która otwiera dla wzroku przestrzeń paleniska i bardziej oświetla pomieszczenie. Kominki narożne pozwalają również efektownie wykorzystać przestrzeń pokoju, ponieważ ustawienie ich w rogu wcale nie zmniejsza ich atrakcyjności.

Wśród wielu ich zalet nie sposób nie zauważyć dużych walorów estetycznych. Stanowią one doskonałą dekorację pokoju, tym bardziej, że poprzez zwiększoną widoczność na palenisko rozświetlają wnętrze pomieszczenia wieczorową porą i nadają mu niepowtarzalny klimat.

Niewątpliwie stanowią również jedyne w swoim rodzaju urządzenie emitujące ciepło, które pozostaje niezależne od energii elektrycznej, a jego częste użytkowanie nie podnosi naszych rachunków za prąd. Śmiało można więc powiedzieć, że wszystkie kominki, również te narożne są po prostu tanie w eksploatacji i bardziej przyjazne dla środowiska niż toporne piece, w których palony węgiel emituje do atmosfery wiele szkodliwych substancji. W przypadku kominków narożnych na dużą uwagę zasługuje również fakt, że dzięki większej przestrzeni przeszklenia, więcej ciepła oddawanego jest do wnętrza domu.

Oczywiście ogrzewanie tego rodzaju ma również kilka wad. Na pewno nieciekawym pomysłem będzie zrezygnowanie z wszystkich innych urządzeń grzewczych na rzecz kominka. Palący się w nim ogień już po kilku godzinach naszej nieobecności gaśnie, a wnętrze domu natychmiast się ochładza. Doskonale sprawdza się jako element dekoracji i ogrzewania jednego pomieszczenia, natomiast nigdy nie zastąpi nam tradycyjnego centralnego ogrzewania w mroźne zimowe wieczory.

Kominki narożne doskonale będą prezentować się w pomieszczeniach, takich jak salon, biblioteka, sypialnia, czy kuchnia. Niekoniecznie natomiast jest to dobre rozwiązanie dla łazienek. Tego typu konstrukcje mogą pomóc nam zaoszczędzić trochę przestrzeni, ponieważ z powodzeniem możemy ustawić je w rogu pomieszczenia.

Sam projekt to jeszcze nie gwarancja sukcesu, ponieważ niezwykle istotną rolę w jego funkcjonowaniu i wyglądzie odgrywa dobrze dobrany wkład. W przypadku kominków narożnych dobrze byłoby, jeśli zostanie on pozbawiony narożnego słupka, co bardziej otworzy palenisko kominka i sprawi, że będzie on prezentował się o wiele bardziej elegancko. Na rynku dostępnych jest naprawdę cała gama tego rodzaju wkładów, jednak nasza uwaga powinna skierować się w stronę wyrobów znanych marek, co zagwarantuje nam bezawaryjność i trwałość zastosowanych rozwiązań.

 
KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl