Nietypowe rozwiązania grzewcze - kominki kozy

Od wielu lat kominki stanowią przedmiot ogromnego zainteresowania wielu Polaków. Na rynku dostępna jest pełna gama tego rodzaju produktów, z których każdy klient ma szansę wybrać ten, który najbardziej sprosta jego oczekiwaniom. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywają tak zwane kominki kozy, czyli kominki wolnostojące, których montaż nie wymaga generalnego remontu w mieszkaniu. Szeroki asortyment takich kominków znajdziemy na stronie internetowej ekskluzywnekominki.pl.

Kominki kozy stanowią doskonałą alternatywę dla typowych murowanych kominków.

Biorąc pod uwagę wydajność obu tych urządzeń jest porównywalna, dlatego kominek koza może stanowić doskonałe narzędzie do dodatkowego ogrzewania domu zimową porą. Na rynku pojawiają się coraz bardziej urozmaicone i innowacyjne wersje tego typu urządzeń. Coraz częściej klienci decydują się na zakup kominków elektrycznych, ponieważ nie wymagają one od nas ciągłego podkładania opału i pilnowania ognia. Wiele osób twierdzi również, że elektroniczne wersje kominków kóz są o wiele bardziej bezpieczne dla domu.

Piecyki wolnostojące posiadają naprawdę wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich montaż w swoim domu. Przede wszystkim nie wymagają one rewolucji pokojowych związanych z murowaniem tradycyjnych ceglanych kominków, a ich umiejscowienie związane jest z lokalizacją przewodu kominowego. Dodatkowo zajmują one niewiele miejsca, dzięki czemu nie zagracają pokoju, a stanowią jedynie część jego gustownej aranżacji. W porównaniu z tradycyjnymi murowanymi, topornymi kominkami kominki wolnostojące cechuje wyjątkowa lekkość, dzięki czemu nie naruszają one konstrukcji domu przeciążając strop. Niewątpliwie kominki wolnostojące mogą stanowić doskonałą ozdobę salonu, czy innego pomieszczenia. Emitowane przez nie ciepło w dużym stopniu przyczynia się do zwiększenia temperatury panującej w budynku i oddaje niepowtarzalny klimat i charakter. Kominki wolnostojące są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Nowocześniejsze modele posiadają z przodu przeszklone drzwiczki, które umożliwiają domownikom obserwację igrającego ognia. Dzięki funkcyjnym drzwiczkom bocznym otwieranej górnej klapie kominka podkładanie do ognia wcale nie stanowi problemu.

Jeżeli chodzi o wady kominków wolnostojących to na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż tego rodzaju urządzenia bardzo szybko się nagrzewają i poprzez swoją sporą powierzchnię mogą stanowić niebezpieczeństwo poparzenia, w szczególności dla dzieci. Tego typu kominki nie powinny również stać w pobliżu ścian wykonanych ze zwykłej płyty gipsowej, ponieważ istniałoby niebezpieczeństwo zaprószenia ognia. Najlepiej, jeśli kominek stykał się będzie z ceglastą ścianą, a jeśli już ma ona wykonana być z płyty, to niech to będzie czerwona, ognioodporna płyta gipsowa. Jeżeli chodzi o podłogę, na której stać ma kominek to nie zaleca się jego ustawiania bezpośrednio na drewnianych deskach, czy panelach.

Decydując się na zakup kominka wolnostojącego typu koza, powinniśmy wziąć pod uwagę Fotka nie tylko jego wygląd zewnętrzny, ale w dużej mierze również parametry techniczne. Chodzi tu przede wszystkim o wydajność urządzenia, bezpieczeństwo oraz samą wygodę użytkowania. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich tych parametrów możemy zdecydować się na zakup kominka.

KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl