Kominki rustykalne - Nie tylko na wsi...

Nowoczesny salon nie może obejść się bez - dosłownie i w przenośni - centralnego punktu, swoistego ucieleśnienia ognisko domowego, jakim jest kominek. Paleniska w stylu rustykalnym, jako dosyć popularny trend w aranżacji salonowych wnętrz, wyróżniają się prostotą i minimalizmem formy. Asortyment produktów KODO Kozłowski&Domiński, dystrybutora brytyjskiej firmy CHESNEY'S, to w znacznej części kominki rustykalne, nawiązujące stylem do angielskich cottage houses, czyli staromodnych zabudowań mieszkalnych, zlokalizowanych w przeważającej mierze na wsiach.

Kominki rustykalne CHESNEY'S możemy znaleźć przede wszystkim pośród kolekcji The Stove.

Obejmuje ona zarówno kominki portalowe z marmuru, cegły licowej, kamienia polnego lub łupanego piaskowca, jak też wolnostojące kominki kozy. Projektanci CHESNEY'S podkreślają znaczenie wewnętrznego panelu z pokryciem stylizowanym na czerwoną cegłę licową lub naturalny kamień, nadającego każdemu kominkowi niepowtarzalny, staroświecki klimat.

Minimalistycznie urządzone, przestronne wnętrza, najlepiej z meblami z jasnego, litego drewna, to znakomita sceneria dla palenisk typu kominki rustykalne. Na szczególną uwagę zasługuje model The Marseilles, kominek portalowy z kolekcji CHESNEY'S The Stone z brytyjskiego wapienia Bathstone w odcieniu ciepłej szarości.

Surowy, porowaty wapień w połączeniu z wnętrzem o wyglądzie naturalnego kamienia polnego połączonego spoiwem, intrygująco prezentuje się właściwie ze znakomitą większością palenisk z katalogu produktowego CHESNEY'S. Oferując ekskluzywne kominki rustykalne, firma KODO Kozłowski&Domiński służy fachowymi poradami odnośnie komponowania własnego kominka z poszczególnych elementów, udostępnianych w bogatym asortymencie produktów.

Każdy z wolnostojących kominków - kóz z kolekcji CHESNEY'S The Stove może stać się niebanalną ozdobą wnętrza w stylu rustykalnym, a minimalistyczna obudowa z surowego kamienia nada mu sielski wygląd, niczym z wiejskiej chaty cottage house. Oczyma wyobraźni przenieśmy się do hrabstwa Suffolk, do zabytkowego Bridge Cottage i oto mamy piec kominkowy wolnostojący The Salisbury, dostępny w ciemnej lub jasnej - pastelowej odmianie kolorystycznej.

Do obydwu wersji pasuje zabudowa z surowej, czerwonej cegły licowej. Duże, przeszklone drzwi, w jakie zostały wyposażone kominki rustykalne The Salisbury, pozwalają na delektowanie się widokiem płonącego niczym w wiejskim, siedemnastowiecznym palenisku, drewna. Brytyjski rustykalny luksus w atrakcyjnej cenie to atut oferty KODO Kozłowski&Domiński, wyłącznego dystrybutora słynnych na cały świat ekskluzywnych kominków CHESNEY'S. Jeśli chcecie Państwo przed zdecydowaniem się na konkretny model kominka obejrzeć rustykalne piękno na własne oczy, serdecznie zapraszamy do firmowego showroomu KODO w Centrum Wyposażenia Wnętrz DOMOTEKA na warszawskim Targówku. Kominki CHESNEY'S to jedyne takie aranżacje warte swojej ceny, dzięki nam w zasięgu możliwości niejednego rodzimego miłośnika stylowych wnętrz.

KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl