Na początku musi być projekt kominka...

Kiedyś kominek był symbolem luksusu, najwyższej klasy i elegancji. Teraz jest rozwiązaniem grzewczo-dekoracyjnym stosowanym w coraz większej liczbie domów i mieszkań. Nie oznacza to jednak, że z tego powodu kominki nowoczesne czy też klasyczne są sztampowe i wykonywane według jednej formy i jednego wzoru. Wprost przeciwnie. Okazuje się, że nie tylko można skorzystać z przygotowanego już wzoru kominka, ale też można zdecydować się na złożenie zamówienia na indywidualny projekt kominka. Co kto woli.

Projekt "na tacy", czyli gotowe projekty kominków

Jakie są nasze pierwsze działania, kiedy postanawiamy, że w naszym domu czy mieszkaniu stanie kominek? Oczywiście, zabieramy się za jego szukanie. A gdzie tych "form kominkowych" szukamy? W ofertach przedsiębiorstw i firm zajmujących się dystrybucją, montażem i sprzedażą kominków. Najlepiej, kiedy firmy te zamieszczają swoje produkty na stronie internetowej - wtedy bez wychodzenia z domu możemy zapoznać się z asortymentem i zdecydować, czy jest wśród niego coś, co nam odpowiada. Jakie są plusy gotowego projektu? Na pewno istotna jest tutaj szybkość realizacji. Jeśli coś jest już gotowe, nie musimy czekać na opracowanie projektu i sfinalizowanie naszego zamówienia. Ponadto, przygotowany już kominek od razu widzimy. Możemy ocenić jego kształt, kolor, bryłę, wielkość. Widząc takiego "gotowca", łatwiej nam określić, czy będzie pasował do wystroju całego domu, czy wkomponuje się w układ pomieszczenia, w którym będzie miał stanąć, czy spełni oczekiwania i wymagania pozostałych domowników. Niestety, taki gotowy projekt ma również mankamenty. Po pierwsze trudno raczej wprowadzić w nim jakiekolwiek poprawki czy modyfikacje, a jeżeli już działania takie są możliwe do wykonania, wiążą się na ogół z nierzadko dużymi kosztami, a to generuje pytanie o zasadność takiego przedsięwzięcia. No i skłania też do zastanowienia nad tym, czy nie lepiej zdecydować się na zamówienie indywidualnego projektu kominka nowoczesnego lub klasycznego.

Wymarzone kominki - projekty na indywidualne zamówienie

Czy możliwe jest złożenie zamówienia na indywidualny projekt kominka? Oczywiście! No bo przecież dlaczego nie?

Jeśli, przeglądając dostępne oferty kominków, dojdziemy do wniosku, że nie ma wśród nich takiej, która by spełniała nasze oczekiwania, a mimo to nadal zdecydowani jesteśmy na zainstalowanie tego elementu dekoracyjno-grzewczego w naszym domu czy mieszkaniu, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o tym, żeby złożyć zamówienie na projekt indywidualny. Co dzięki temu uzyskamy? Na pewno będziemy mogli przedstawić projektantowi swoje uwagi, wskazówki i spostrzeżenia oraz kontrolować powstawanie projektu na każdym właściwie etapie prac. Ponadto, na bieżąco będziemy w stanie stwierdzić, czy powstająca bryła faktycznie wpasuje się we wnętrze, w którym zostanie umieszczona oraz czy odpowiednio skomponuje się z pozostałymi elementami wystroju. Indywidualne projekty kominków nowoczesnych są oczywiście droższe, ale niekiedy faktycznie warto zainwestować.

Indywidualnie bądź nie

To, jaki rodzaj projektu kominka wybierzemy, zależy głównie od naszych wymagań i oczekiwań oraz od tego, jakie są nasze możliwości finansowe. Najważniejsze jednak, żeby dokonany wybór okazał się trafny, a kominek służył nam przez długie lata.

KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl