Kominki dekoracyjne

Angielska firma Chesney's to znana marka w branży wiązanej z projektowaniem, produkowaniem oraz montażem kominków. Przedsiębiorstwo posiada od wielu lat swoje przedstawicielstwo w Polsce, dzięki czemu osoby zainteresowane ich ofertą, mają sposobność zamawiania profesjonalnych, estetycznych oraz bezpiecznych urządzeń do swoich domów.

Na stronie internetowej www.ekskluzywnekominki.pl można znaleźć cały szereg pomysłów na uatrakcyjnienie domowego wnętrza. Kominki dekoracyjne dają ciepło, niepowtarzalny klimat, w ciekawy sposób doświetlają wnętrza.

Chłodne wieczory przy blasku roztańczonego ognia to rytuał, który może łatwo wejść w nawyk, zatem warto pomyśleć o wyborze jednego z nich.

Chesney's proponuje swoim klientom różne rodzaje kominków dekoracyjnych, te najzwyklejsze, klasyczne, rustykalne, ozdobne, wolnostojące, dwustronne, itd.

Bogate wzornictwo, najwyższa jakość wykonania

Czy kuta stal i panele żeliwne mogą kojarzyć się z osiemnastowiecznym stylem rokoko oraz z Francją, z czasów, gdy jej sercem był Wersal? Oczywiście, że tak, pod warunkiem, iż wymienione elementy będą stanowić część pięknego kominka dekoracyjnego. Marmurowe wykończenia, ozdoby nawiązujące do dworów królewskich we Francji oraz Anglii, cała ta otoczka sprawia, iż bezpieczny, stalowy model The Navarre jest fantastyczną ozdobą, synonimem ciepła i blasku. Projektant wzorował się tu na ciekawym francuskim stylu i pomyśle umieszczając stalowe elementy w bajecznej wnęce. Dodatkową ozdobą modelu The Navarre jest cokolik, na którym umieszczono podobizny kilku psów. Ten element jest doskonale widoczny, nadaje niepowtarzalny charakter całej konstrukcji.


Omawiany powyżej model należy do linii The French, tak samo jak warty zainteresowania The Deauville. Model ten także oparty jest na stalowym i zarazem gustownie wykonanym koszu, w którym znajduje się palenisko, cała reszta jest ozdobą nawiązująca do czasów Ludwika XVI. Monarcha ten nie wsławił się kapitalnym zmysłem strategicznym podczas bitew, ale za to był miłośnikiem i propagatorem sztuki. Francuskie ozdoby gzymsów, ścian, a także i kominków dekoracyjnych nawiązujących do czasów Ludwika XVI to przede wszystkim niezaokrąglone kształty, delikatne, subtelne ozdoby. Z jednej strony surowy wygląd z drugiej natomiast kapitalne, małe akcenty, które decydują o dobrym stylu.

Chesney's oprócz linii The French proponuje także modele The Architectural. Tego rodzaju kominki dekoracyjne to ciekawe stylistycznie paleniska.

Stalowy wkład układa się w bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu tańczące płomienie w palenisku wyglądają naprawdę zachwycająco. Kominek The Flitcroft to idealny przykład. Jest doskonałą ozdobą wnętrza wystylizowanego na stary, brytyjski model. Design oczywiście nawiązuje do stylu wiktoriańskiego.

Stalowy wkład układa się w bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu tańczące płomienie w palenisku wyglądają naprawdę zachwycająco. Kominek The Flitcroft to idealny przykład. Jest doskonałą ozdobą wnętrza wystylizowanego na stary, brytyjski model. Design oczywiście nawiązuje do stylu wiktoriańskiego.

Surowy wygląd, proste kolumny, niewiele elementów zdobionych daje jednak bardzo dobry wizualnie efekt. Podobne wrażenie robi kominek The Chambers z tej samej serii. Tutaj mamy jednak do czynienia z nieco wysuniętymi, zaokrąglonymi kolumienkami.

Wnętrze modeli z tej linii wyposażone jest w obudowę z cegły, dzięki temu salon, w którym stoi urządzenie wydaje się bardziej surowe, większe optycznie.

Chesney's dostarcza swoim klientom wiele ciekawych rozwiązań. Wyżej omawiane kominki dekoracyjne nawiązują do minionych epok, jednak nie wszystkie linie ozdobne czerpią swój styl z przeszłości. Nowoczesne modele ozdobne wyglądają bardzo modernistycznie, nadają się do pomieszczeń domowych, mogą stanowić także ozdobę gabinetu prezesa, itd. Konstrukcje mogą być wbudowane w ścianę na każdej wysokości, wyglądają jak fantastyczny panel w ścianie. Model K5 posiada żeliwny wkład i obudowany jest wysokiej klasy szkłem. Konstrukcja przewiduje wybudowanie specjalnej ścianki, w centrum której znajduje się palenisko. Bardzo ciekawym elementem jest futurystycznie wyglądająca, oszklona komora na drewno.

KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl