Dla tradycjonalistów...


Kominki tradycyjne, mimo wielu nowoczesnych technologii grzewczych dostępnych na rynku, to wciąż atrakcyjne źródła ciepła, zarówno pod kątem kosztów, jak i ekologii. Tym bardziej, że obecnie w sprzedaży są dostępne także kominki gazowe i elektryczne. Ponadto, o czym przy zakupie kominka nie powinno się zapominać, kominki to pewnego rodzaju "generatory" dobrej atmosfery. W wielu domach salon z kominkiem to strefa ciszy i relaksu po dniu wytężonej pracy. To miejsce, gdzie można w spokoju odpocząć z rodziną lub w spokoju porozmawiać i wypić herbatę z przyjaciółmi.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kominków, zarówno pod względem stylu, jaki i rodzaju opalanego paliwa. Jednak, gdy myślimy o kominkach w aspekcie wyglądu, to przeważnie mamy na myśli kominki tradycyjne i klasyczne.


Kominki klasyczne


Kominki klasyczne od dawna cieszą się największym uznaniem klientów na całym świecie. Kominki klasyczne to połączenie ponadczasowego wzornictwa z wysoką funkcjonalnością. Większość kominków klasycznych to czyste i proste formy, które doskonale prezentują się zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Estetyka kominków klasycznych pozwala im się niejako wkomponowywać w otoczenie.W kolekcji Contemporary znajdziemy wiele kominków o klasycznej formie. Doskonałym przykładem klasycznego stylu jest kominek The Burlington. To kominek wykonany z wapienia. Proste, a wręcz geometryczne kształty powodują, że śmiało może być idealnym uzupełnieniem, nawet ultranowoczesnego apartamentu. Kominek dostępny jest w wielu rozmiarach, co czyni go atrakcyjnym rozwiązaniem także dla mniejszych pomieszczeń.W kolekcji The Georgian także nie brak klasycznych form. Kominek The Chillington przeznaczony jest głównie do dużych pomieszczeń o reprezentacyjnym charakterze. Ten klasyczny kominek, o nieco majestatycznym kształcie, swym wyglądem nawiązuje do XVIII wiecznych urządzeń. Ten model nie uznaje wizualnej konkurencji, zawsze będzie odgrywał rolę pierwszoplanową. Kominek The Chillington może być centralnym punktem salonu, do którego będą nawiązywać inne elementy dekoracji.

Kominki tradycyjne


Współcześnie, tempo życia większości z nas nabrało ogromnego tempa. Na dodatek od najmłodszych lat jesteśmy wychowywani w duchu zmiany i nowoczesności. Jednakże wielu z nas potrzebuje chwili wytchnienia w tym biegu. Coraz częściej zaczynamy wracać do naszej historii. Sięgamy nie tylko po tradycyjne rozwiązania, ale także tradycyjne wzory. To pozwala nadać naszemu życiu właściwiej tożsamości. Kominki tradycyjne mogą być doskonałym łącznikiem współczesności z tradycją. W tradycyjnych formach kryją się przecież nowoczesne technologie.

W sprzedaży dostępne są kominki tradycyjne nawiązujące do tradycji wywodzących się z wielu krajów i kontynentów. Kolekcja The French to kominki, które stylistycznie wprost nawiązują do XVIII tradycji francuskiej. Kominek Navarre zapewne spodoba się osobom, które cenią sobie ten charakterystyczny styl, obok którego nie można przejść obojętnie. Kominki tradycyjne to nie tylko kominki wprost nawiązujące do jakiejś stylistyki. Kominki tradycyjne to także kominki wykonane z tradycyjnego materiału, jakim jest kamień. Kolekcja The Stone jest doskonałym tego przykładem. Kamień użyty do budowy kominka Stirling już od pierwszego kontaktu emanuje ciepłem. Oryginalna forma czyni go kominkiem, który przykuwa uwagę, nie tylko koneserów.

 
KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl