Kominki tradycyjne


Mimo wielu nowoczesnych technologii grzewczych dostępnych na rynku, to wciąż kominki tradycyjne stanowią atrakcyjne źródła ciepła, zarówno pod kątem kosztów, jak i ekologii. Tym bardziej, że obecnie w sprzedaży są dostępne także modele gazowe i elektryczne. Ponadto, o czym przy zakupie kominka nie powinno się zapominać, stanowią one pewnego rodzaju \"generatory\" dobrej atmosfery. W wielu domach salon wyposażony w tego rodzaju rozwiązanie to strefa ciszy i relaksu po dniu wytężonej pracy. To miejsce, gdzie można w spokoju odpocząć z rodziną lub porozmawiać i wypić herbatę z przyjaciółmi.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów modeli, zarówno pod względem stylu, jaki i rodzaju opalanego paliwa. Jednak, gdy myślimy o kominkach w aspekcie wyglądu, to przeważnie mamy na myśli wersje tradycyjne i klasyczne.


Kominki klasyczne


Od dawna cieszą się największym uznaniem klientów na całym świecie. Kominki klasyczne to połączenie ponadczasowego wzornictwa z wysoką funkcjonalnością. Większość modeli tego rodzaju to czyste i proste formy, które doskonale prezentują się zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Estetyka pozwala im się bardzo dobrze wkomponowywać w otoczenie.W kolekcji Contemporary znajdziemy wiele propozycji o klasycznej formie. Doskonałym przykładem klasycznego stylu jest model The Burlington. To konstrukcja wykonana z wapienia. Proste, geometryczne kształty powodują, że śmiało może być idealnym uzupełnieniem, nawet ultranowoczesnego apartamentu. Kominek dostępny jest w wielu rozmiarach, co czyni go atrakcyjnym rozwiązaniem także dla mniejszych pomieszczeń.W kolekcji The Georgian także nie brak klasycznych form. Model The Chillington przeznaczony jest głównie do dużych pomieszczeń o reprezentacyjnym charakterze. Ten wariant o nieco majestatycznym kształcie, swym wyglądem nawiązuje do XVIII-wiecznych urządzeń. Nie uznaje wizualnej konkurencji, zawsze będzie odgrywał rolę pierwszoplanową. Konstrukcja The Chillington może być centralnym punktem salonu, do którego będą nawiązywać inne elementy dekoracji.

Kominki tradycyjne


Współcześnie, tempo życia większości z nas nabrało ogromnego tempa. Na dodatek od najmłodszych lat jesteśmy wychowywani w duchu zmiany i nowoczesności. Jednakże wielu z nas potrzebuje chwili wytchnienia w tym biegu. Coraz częściej zaczynamy wracać do naszej historii. Sięgamy nie tylko po tradycyjne rozwiązania, ale także wzory. To pozwala nadać naszemu życiu właściwiej tożsamości. Kominki tradycyjne mogą być doskonałym łącznikiem współczesności z przeszłością. W wyjątkowych, inspirowanych historią formach kryją się przecież nowoczesne technologie.

W sprzedaży dostępne są kominki tradycyjne nawiązujące do stylów wywodzących się z wielu krajów i kontynentów. Kolekcja The French to propozycje, które stylistycznie wprost nawiązują do XVIII-wiecznego stylu francuskiego. Model Navarre zapewne spodoba się osobom, które cenią sobie ten charakterystyczny styl, obok którego nie można przejść obojętnie. Kominki tradycyjne to nie tylko oferta wprost nawiązująca do konkretnej stylistyki. To także konstrukcje wykonane z tradycyjnego materiału, jakim jest kamień. Kolekcja The Stone jest doskonałym tego przykładem. Kamień użyty do budowy modelu Stirling już od pierwszego kontaktu emanuje ciepłem. Oryginalna forma czyni go elementem, który przykuwa uwagę, nie tylko koneserów.

 
KODO Kozłowski & Domiński
ul. Malborska 41 | 03-286 Warszawa | tel. 604 25 12 12 | kodo-warszawa@wp.pl
ul. Grunwaldzka 490 | 80-309 Gdańsk | tel. 600 334 464
Kopiowanie materiałów zabronione. 2015 © ekskuzywneKOMINKI.pl